Kawiarka czyli włoska filozofia kawy
Kawiarka czyli włoska filozofia kawy

{desc/100/}Kawiarkę wynalazł w 1933 roku włoski inżynier Alfonso Bialetti. Wymyślił on niewielki czajniczek z aluminium, który umożliwiał szybkie parzenie kawy metodą ciśnieniową w warunkach domowych. Kawiarka szybko stała się symbolem włoskiej kultury kawowej. Do dzisiaj jest produkowana i używana na całym świecie.

{desc/60/}Pasjonaci twierdzą, że kawiarka to nie tylko urządzenie do parzenia kawy, ale także sposób na życie. Według nich kawiarka to filozofia, która uczy cieszyć się każdą chwilą i każdym łykiem aromatycznego napoju. Kawiarka to sztuka, która wymaga wprawy i umiejętności.

{desc/40/}Jak działa kawiarka? To proste. Składa się ona z trzech części: dolnego zbiornika na wodę, sitka na kawę i górnego czajniczka na gotowy napar. Wystarczy napełnić zbiornik wodą, wsypać do sitka ulubioną kawę i postawić całość na kuchence. Pod wpływem temperatury woda zamienia się w parę, która przenika przez kawę i skrapla się w czajniczku. W ten sposób powstaje pyszne espresso o intensywnym smaku i zapachu.

Jak używać kawiarki? To też proste. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, nie należy używać zbyt drobno zmielonej kawy, bo może ona zapchać sitko lub przelecieć do czajniczka. Po drugie, nie należy ubijać kawy w sitku, bo może to utrudnić przepływ pary i spowodować wzrost ciśnienia. Po trzecie, nie należy przegrzewać kawiarki, bo może to spalić kawę lub uszkodzić urządzenie. Po czwarte, nie należy myć kawiarki w zmywarce, bo może to zniszczyć jej powłokę lub uszczelki.

Kawiarka to nie tylko sprzęt, ale także styl. Dzięki niej można poczuć się jak prawdziwy Włoch i delektować się wyśmienitą kawą w domowym zaciszu. Kawiarka to także świetny prezent dla każdego miłośnika kawy i dobrego humoru. Kto raz spróbuje kawy, najlepiej takiej dobrej, jak nasze mieszanki regionalne, z kawiarki, ten już nigdy nie wróci do zwykłej rozpuszczalnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl